Szkarłat Woodclub | ul. Modlińska 231 Warszawa | BIURO: +48 22 814 01 97 | biuro@woodclub.pl

WSPORNIKI REGULOWANE

Modułowe wsporniki regulowane do tarasów

Solidor specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości podpór tarasowych do tarasów i płytek betonowych. Podpory tarasowe mogą być stale regulowane na wysokość od 3 cm do 1 m i mogą być dostarczane ze specjalnymi płytami górnymi, zapewniającymi solidne i precyzyjne umieszczenie desek i płytek.  Trwałość tworzywa i solidność konstrukcji gwarantują bezproblemową instalację tarasu w każdych warunkach i niespotykaną moc wspomagającą. Niezawodne i jakościowe rozwiązanie, które płynnie przeciwstawia się czasowi i warunkom atmosferycznym

Materiał:                                            UV-odporny Thermoplastic elastomer

Kolor:                                                 Czarny

Zakres regulacji:                              3cm – 100cm

Zakres temperatur:                         -20 + 80

Powierzchnia podstawy:                 300 cm2

Maksymalne obciążenie tarasu:    

rozstaw podpór 60/60 cm 1 350 kg m2
rozstaw podpór 50/50 cm 2 400 kg/m2
rozstaw podpór 40/40 cm 3 750 kg m2

 

 

Podstawa wspornika ma średnicę 215 mm i powierzchnię 300 cm2. Dzięki tym parametrom można je stosować na podłoża o różnej gęstości i twardości (styropian, styrodur, papa, kliniec, żwir). Krawędź podstawy jest wywinięta ku górze. Takie rozwiązanie zabezpiecza przed uszkodzeniem miękkie materiały izolacyjne (papa, folia).

Wsporniki przenoszą duże obciążenia, co praktycznie daje możliwość ich zastosowania także w miejscach intensywnie użytkowanych (miejsca publiczne typu deptaki, kawiarnie, restauracje).

Talerz CP+

Do montażu legarów drewnianych: 

Talerz CP+ nakłada się na wierzch wspornika. Legar przy obracaniu talerzem zakleszcza się między łukowatymi ogranicznikami. To rozwiązanie pozwala na montaż legarów o każdej szerokości do 75 mm.

Talerz C3/4T

Do montażu płyt np. granitowych

Dodatkowe moduły:

Wsporniki w wersji podstawowej pozwalają na płynne wyniesienie konstrukcji tarasu w zakresie od 3 do 19 cm. Dzięki ich modułowej budowie możemy zastosować dystanse, które znacznie powiększą ten zakres. Do każdego wspornika w wersji podstawowej możemy dołożyć dystans o wys. 3,5 lub 10 cm, lub ich wielokrotność.

Korektor nachylenia:

Na powierzchniach o dużym nachyleniu (spadki podłoża, pochyłości dachu) możemy zastosować korektor nachylenia. Instaluje się go bezpośrednio pod podstawą wspornika, a jego kształt pozwala na skorygowanie nachylenia o 2 stopnie. Korektory możemy ze sobą łączyć. W ten sposób poradzimy sobie z każdą pochyłością nie tracąc stabilności konstrukcji.

Zamknij Okno